Video, gjesti i Donald Trump që po çmend botën, plasin komentet

SHBA priti ne nje vizite zyrtare te marten presidentin francez Emmanuel Macron.

Ky i fundit dhe Presidenti i SHBA, Donald Trump, jane shfaqur shume te afert dhe te dashur me njeri tjetrin.

Por ne rrjetet sociale kane vershuar komentet rreth miqesise se tyre, teksa nuk mungojne as skeptiket qe e quajne kete dicka siperfaqesore.

Në sipërfaqen e asaj qe duket të dy presidentët kanë një “miqësi të bukur”, raporton RT. Megjithatë këmbëngulja e Macron për të prekur Trump ka ngritur disa vetulla në Uashington.

Disa prej tyre mund të kenë një mungesë amerikane e njohjes së zakoneve franceze, ose mënyrës së Macronit në veçanti.

Nga ana e tij, Trump i ka dhënë Macron shume here doren, madje edhe duke u perkujdesur qe t’i pastroje xhaketen, gjest ky qe po komentohet gjeresisht. “Ne duhet ta bëjmë atë të përsosur”- ka thene ai, teksa i pastronte xhaketen homologur francez.