U tha se vdiq nga infarkti, kush është gruaja që e vrau nusja

Zbulohen edhe fotot e viktimës dhe të bashkëshortit  të saj, Agim Lami edhe ky i arrestuar pasi ka pasur dijeni për vrasjen e gruas se tij nga nusja e tyre dhe nuk ka kallëzuar krimin.

Më 30 prill të vitit 2017, policia pati raportuar se është dërguar nga familjarët në QSUT shtetasja L.L, vjeç 47, banuese në Frutikulturë, e cila ka ndërruar jetë nga infarkti.

Por mbrëmjen e sotme uniformat blu kanë bërë me dije se 47 vjeçarja Lirije Lami është vrarë.

Lirije Lami

E akuzuar për këtë vrasje është nusja e djalit të saj Marjana Cmeta, e moshës 21 vjeç.  Cmeta dyshohet se ka vrarë vjehrrën e saj për konflikte familjare.

Lirije