Shkodrani rrëfen konfliktin me Adi Krastën gjatë Festivalit, ai nuk i tha emrin por…

Shkodrani Luiz Ejlli ishte i ftuar në emisionin “Dasara Radio Show” në Tema TV dhe MCN Radio, ku ka folur edhe për konfliktin me prezantuesin Adi Krasta netët e Festivalit ne RTSH.

Ai ka shpjeguar fillesat e ‘problemit’ mes tyre që në talent show-n “Ethet”, ku Luizi ishte konkurent dhe Adi prezantues.

Ejlli ka vijuar duke treguar se si Krasta nuk e ka përmendur emrin e tij gjatë prezantimit të këngës në asnjë prej netëve të festivalit. “Mua nuk më shqetëson fakti që nuk ma tha emrin ai, sepse nuk është se prisja që të ma thoshte emrin ai që të më njihnin njerëzit…por përderisa prezantuesi ka një kontratë me festivalin, dhe po ta marrësh hollë-hollë këngëtarët janë festivali, jo dritat, kamera e skena… ndaj prezantuesi ka për detyrë t’i prezantojë këngëtarët”-ka theksuar artisti. Për më shumë ndiqni videon më poshtë.