Policët bëjnë foto me turistet e zhveshura, ajo që u ndodh më pas i lë me gojë hapur

Po nëse do të ndodhte në Shqipëri, cfare do pasonte? Per keta dy police ka qene dite edhe e trishte, por edhe emocionuese ajo kur disa foto me turiste gjysmë të zhveshura u jane afruar dhe kane bere foto bashke.

Dite emocionuese se kane qene krah vajzave te zhveshura, por jane hidheruar keq kur mesuan se i kane hequr vendin e punes.

Qeveria ka urdhëruar pezullimin nga detyra të policëve deri në përfundimin e hetimit të nisur tashmë.

Vendimi vjen pasi fotot ku shfaqen tre policët me dy turiste ‘topless’ u përhapën me shpejtësi në rrjetet sociale gjatë fundjavës.

Fotot e policëve veshur me antiplumb dhe me armë, shkrepur gjatë një patrullimi në plazhin Cancun të shtetit Quintana Roo, u komentuan gjerësisht në publik duke sjellë edhe pezullimin e tyre.

Lexo edhe: