I moshuari i shkon në shtëpi kunatës, ajo që bën është e rëndë

Nje grua e moshuar eshte marre ne mbrojtjen e policise me vendim gjykate pasi dhunohej nga kunati.

Sipas policise, e moshuara ka bere publike ngjarjen pasi nuk ka duruar dot me gjate faktin qe kunati i shkonte ne shtepi dhe e dhunonte e presiononte. Arsyet e kesaj situate dhe degradimi mes tyre nuk dihen.

Njoftimi i policisë

Më datë 11.01.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen K.N, vjeç 71, banuese në Vlorë, pasi dyshohet se i kunati, shtetasi P.K, vjeç 79, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Vlorë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006.”Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare”.