Gjokës i bëhet “ves”, ja vendimi që ka marrë për lojtarët

Vllaznia do të luajë pasnesër një ndeshje tepër të vështirë dhe delikate në stadiumin “Loro Boriçi”. Në orën 14:00, kuqeblutë do të presin në Shkodër ekipin e Partizanit. Fitorja është rruga e vetme për shkodranët nëse duan të largohen njëherë e mirë nga fundi i tabelës, por një gjë e tillë nuk do të jetë aspak e lehtë.

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka ka kërkuar nga lojtarët e skuadrës së tij, ashtu si në ndeshjet e tjera, angazhim maksimal dhe të jenë të vëmendshëm edhe në këtë përballje. Por, ashtu siç ka vepruar në ndeshjet e fundit, edhe para përballjes me të kuqtë, Gjoka ka vendosur të grumbullojë skuadren dy ditë para ndeshjes. Një gjë e tillë ka ndodhur që pasditen e sotme.

Lojtarët dhe stafi teknik i Vllaznisë janë grumbulluar në një nga hotelet e Shkodrës në pritje të sfidës me Partizanin. Ndërkohë, nesër pritet që vetë tekniku Gjoka të dalë në konferencën për mediat për të folur për këtë përballje dhe përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. Ndeshjet e fundit pozitive kanë krijuar një klimë positive në kampin shkodran dhe shpresohet që edhe ndaj Partizanit lojtarët t’ia dalin me sukses. /ShkodraNews