Gjoka flet para ndeshjes me Partizanin: Jemi të dënuar që të….

Vllazninë e pret një ndeshje e vështirë me Partizanin. I këtij mendimi është edhe vetë tekniku i shkodranëve, Ernest Gjoka. Në konferencën për shtyp para kësaj përballje, Gjoka tha se në skuadër është një klimë më e qetë. Por, gjithsesi skuadra ështe e dënuar që nga java në javë të bëjë mirë, përndryshe do të rrezikojë.

“Klima në skuadër është më e qetë, kjo edhe për shkak të rezultateve në ndeshjet e fundit. Gjithsesi shqetësimet ekzistojnë ende, pasi siç e kemi thënë kemi edhe shumë punë për të bërë. Na duhet të jemi të kujdesshëm gjatë gjithë kohës. Përsa i përket përballjes me Partizanin, them se është një ndeshje e vështirë. Skuadrës i kam kërkuar dinjitet për të dhënë maksimumin në këtë ndeshje dhe për të arritur maksimumin. Jemi të dënuar që nga java në javë të bëjmë mirë, ndryshe rrezikojmë. Formatimi i skuadrës nuk mund të bëhet me shpejtësinë e erës, prandaj kam kërkuar që të kemi durim.” – tha ndër të tjera Gjoka.

Tekniku i shkodranëve foli edhe për mbështetjen e tifozerisë, ku shtoi: “Për ne tifozët janë oksigjen dhe mbështetje e madhe. Ne kemi nevojë për ato, sepse jemi akoma jo-mirë në rënditje. Për mua tifozët janë ai krahu i fortë, që duhet në momente të vështira. Edhe ato duhet të besojnë te skuadra.”

Ndër të tjera, Gjoka theksoi faktin se të gjithë lojtarët janë në formë dhe do të zgjedhë 11-shen më të mirë për të hedhur në fushë nga minuta e parë ndaj të kuqve, duke marrë parasysh se në këtë ndeshje do të mungojë Orelesi. /ShkodraNews