“Edhe pse rëndë, ju e gëzuat”, këngëtarja i shkruan Metës, fjalë prekëse për Rexhep Çelikun

Vdekja e parakohshme e mjeshtrit te valles shqiptare, Rexhep Celiku, tronditi mbare opinionin publik shqiptar kete te premte, pasi ai nuk ia doli dot betejes me semundjen e rende qe e mundonte prej kohesh.

Nje nga artistet qe ka reaguar per kete, eshte edhe këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë shqiptare Myfarete Laze e cila i ka shkruar presidentit Ilir Meta ku i shpreh mirënjohje për gëzimin që i dha artistit.

“Pushoftë në Paqe. Mirënjohje për gëzimin që i dhuruat pak ditë më parë. Qofsh i nderuar Z.President.

Megjithëse rëndë nga shëndeti ju e çuat në këmbë dhe u ndje shumë mirë, shumë i vlerësuar. Ngushëllime,” shkruan Laze.