E frikshme! Rikthehet dimri me stuhi, mos rrezikoni se do ketë…

Java që sapo ka nisur sot, sjell me vete edhe dimrin ne pranvere. Përveç reshjeve.

Situatë e rëndë, vështirësohen kushtet atmosferike, pasdite pritet…

Sot pasdite (e shtunë, dt.17) dhe nesër (e diel, dt.18) priten reshje në të gjithë.

E hani shumë mishin e pulës? Që të shmangni helmimin duhet të bëni këtë

Pulat që ne blejmë në supermarket, përmbajnë baktere qe jane potencialisht vdekjeprurëse. E raporti i.

6-vjeçari Dionis Senjo, shqiptari i parë në Organizatën Botërore të Gjenive

Vogëlushi 6-vjeç Dionis Senjo është shqiptari i parë i pranuar në Organizatën Botërore të Gjenive.

Moti po na çmend, nesër ndryshim drastik. Shkodra sërish e rrezikuar nga…

Sakaq, sipas parashikimit të IGJEUM, sot pasdite (e martë, dt.13) dhe nesër (e mërkurë, dt.14).

Letra e pedagogut shqiptar për prindin kritikues që u bë virale: Ju lutemi na njoftoni në cilin spital do t’i gjeni punë me mik

Përgjigja e shkruar nga pedagogu Ermal Hasimja, njëkohësisht drejtues i një shkolle 9-vjeçare, ndaj një.

Surprizat e marsit nuk paskan mbaruar, e tmerrshme çfarë rikthehet në fund të muajit

Nuk ka ikur akoma dimri dhe pranvera. Muaji mars do na surprizoje. Pritet qe fundi.

Lashë dashnoren amerikane me barrë, tani dua të shkoj prapë në SHBA. Emigranti kërkon llogari

Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve dhe sqaron pikepyetjet qe ata kane mbi.

Na e vështirësoi punën, ja ç’pritet të ndodhë nesër me motin: Në gjithë vendin do ketë…

Paraditja e të martës sipas “Meteoalb”, mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta.

Lajmi për mjekun popullor nga Tirana mori dhenë, zbulohet e vërteta e frikshme

Lajmi per mjekun popullor shqiptar kishte mberritur deri ne Kosove dhe Maqedoni. E keshtu, disa.