Fejesa e djalit të Enverit me mbesën e Ramiz Alisë, mjeku i diktatorit: Ai e zgjodhi Teutën se…

Hektor Peçi i cili ka qenë mjeku personal i Enver Hoxhës, ka treguar sot për.

Këngëtari i famshëm botëror vjen në Shqipëri, ja ku do të marrë pjesë

Këngëtari i mirënjohur italian Riccardo Cocciante do të jetë i pranishëm në festivalin e 56-të.

‘Në karrocë me rrota dhe përçartje mendore’, i biri rrëfen momentet e fundit të Enverit: Kur pamë filmimet…

Detaje nga momentet e fundit të jetës së ish diktatorit të Shqipërisë, i rrëfen sot.

Dokumenti i rrallë/ Ramiz Alia pranonte se komunistët ishin…

1990/Ramiz Alia pranonte se komunistët ishin përçarës dhe shkatërrues të unitetit kombëtar “Opozita antikomuniste sjell.

Skandali që plasi pas poezisë të inçesit, shkrimtarja befason: Unë nuk kam vëlla, por edhe po të kisha…

Shkrimtaja Rita Petro e cila njihet për poezitë e saj me natyrë erotike, pas asaj.

Poezia e shkrimtares, shpërthen politikani: Të daltë vrima në ballë, moj bundërr

Kryetari i Partisë Shqiptare “Atdheu”, ka sulmuar ashpër shkrimtaren Rita Petro e cila sipas mediave.

Liliana Hoxha: Nexhmija kishte dosje tepër sekrete për Kadarenë, ja çfarë mbante

Liliana Hoxha, nusja e Enver Hoxhës, ka folur edhe për disa dosje tepër sekrete, që.

1944/Partizanet në Shkodër/ "Çfarë nanash mund të ishin ato femna me pushkë në krah?"

NGA KASTRIOT DERVISHI 1944/Partizanet në Shkodër Në librin e tij “Rrno për me kujtue”, At Zef.

Deklarata tronditëse e Liliana Hoxhës: Nexhmija dhe Ramizi pakt për eliminimin e Enverit

Liliana Hoxha, bashkëshortja e Sokolit, djalit të ish-udhëheqësit komunist, Enver Hoxha, ka bere nje deklarate.

"Përballë nji njeriu dhe monumentit të veprës së tij"

Nga Jozef Radi Janë do miq kohnash të lashta që kur takohesh me ta, ta.