Shifra qesharake, qeverita i miraton, ja shpërblimet që marrin për festa shqiptarët

Qeveria ka miratuar sot kategorite qe do te perfitojne shperblimin per festat. Lajmin e ka.

Keni humbur paratë në firma piramidale? Ka ende shpresë…

Shumë shqiptarë humbën paratë e tyre në firmat piramidle në vitet e mbrapshta 97-98. E.

Shpresuan kot, mbi 11 mijë policë nuk do marrin shpërblim këtë fundvit. Ja ku do shkojnë paratë e fondit

Nëse kishit shpresuar deri tani. mësojeni se oficerët e Policisë nuk do të marrin shpërblime.

Vdiq duke i kthyer energjinë fshatit, vendim i papritur për djalin e elektricistit

Iati humbi jetën gjatë përmbytjeve të disa ditëve më parë në Fier, teksa riparonte një.

Fillojnë efektet sezonale, lajme të këqija vijnë për euron. Ja sa është këmbyer

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, sot një euro është këmbyer me 133.54 lekë,.

Zbulohet shpërblimi që do marrin pensionistët për fundvit, 18 mln dollarë gati

Qeveria shqiptare do të shpenzojë 18 milionë dollarë për shpërblimet e pensionistëve për festat e.

Mësoni fytyrën e kujt personalitet do të mbajë 10.000 lekëshi i ri

Tematika e kartëmonedhës shqiptare me kurs ligjor me vlerë 10000 lekë (njëqind mijë lekë) ka.

E dini se çfarë i kërkoi Rama kryeministres së Polonisë sot?

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Varshavë ne nje takim me homologen polake dhe ne.

Hap dyert administrata, vende të lira pune. Nga SHISH te ministritë

Hap dyert administrata me vende te lira pune. Institucionet e pavarura dhe disa nga degët.

Nëse doni vizë pune në Gjermani, ka vetëm një kusht, ja ç’duhet

Numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani Në Gjermani,.