A do të kthehet në Top Channel? Sonila Meço sapo e dha lajmin!

Pas largimit të Sokol Ballës nga Top Channel, u perfol per nje rikthim te mundshem te Sonila Mecos ne kete televizion. E ne fakt aludimet i nxiti nje foto e vete gazetares ku permendte fjalen “real story”.

Por sot ajo ka reaguar duke sqaruar te gjithe ata qe kane aluduar deri tani.

Në një postim në rrjetet sociale, Sonila Meço shkruan se që pas largimit nga “Agon Channel” ajo nuk ka preferuar të shkojë në asnjë media tjetër.

Gazetarja e njohur shkruan se rikthimi i saj do të jetë vetëm në media të lirë dhe jo në një “kazan”, siç i ka quajtur Rama mediat shqiptare.

“Andaj edhe rikthimi im, kurdo që ai të ndodhë, do të jetë në një media të lirë, as ‘kazan’ e as media regjimi”,- shkruan Meço ndër të tjera.

 

POSTIMI